Arbor Ahşap Pencere

Arbor Ahşap Pencere

Arbor 2008 yılında Avrupa üst segment pencere pazarında yeralma vizyonuyla hayata gözlerini açan bir ahşap pencere markası.

Kısa sürede ülkemizde Pazar lideri olan firma bununla yetinmeyip kurulduğu ilk yıllardan itabaren gözünü Avrupa'ya dikmiş. Bu amaçla girişimlerini her zaman uluslararası bir bakışla gerçekleştirmiş. Arbor'un Silivri / İstanbul'daki üretim merkezi, müşteri odaklı 200 çalışandan oluşan profesyonel ekibiyle kerestelerin kesiminden tamamlanmış pencerelerin yüklenmesine kadar tüm süreçleri kapsayan bütüncül bir yaklaşımın ürünü. Çalışanlar, firmada ortalama 8 yıllık kıdeme sahip. 8500 m2'lik endüstriyel alan içerisinde günde 150 pencerelik bir kapasiteyle çalışılmakta. 13 farklı ürün serisi, her türden inşaat projesine eksiksiz şekilde cevap vermek üzere tasarlanmış.

Bugün Arbor, Avrupa'da önemli bir ahşap pencere tedarikçisi konumunda. Mimari açıdan önemli birçok projenin pencerelerinde Arbor imzası mevcut. Kıta çapındaki faaliyetleri çerçevesinde inşaat sektörünün evrimine günü gününe adapte olan Arbor'un tüm ürünleri CE güvenlik sertifikasına sahip. Neredeyse tüm pencere ve kapıları için Q-Mark kalite sertifikası ve sayısız performans deney raporu mevcut. Sahip olduğu FSC sertifikası, kullandığı ahşap hammaddenin etik kurallara uygun şekilde tedarik edildiğinin tam olarak izlenebilmesini garanti altına almakta.

Arbor'a göre çevrecilik öncelikle yüksek yalıtım performansına sahip ürünler üretmektir. Çünkü çevreye yapılan en önemli zararların başında enerji israfı ve ısınmak için salınan ekstra karbon miktarı gelmektedir. Üretimdeki tüm fire tesisin ısınmasında kullanılıyor. Ürünlerin sahip olduğu çevre etki değerlendirme belgeleri ürünlerin üretimlerinden itibaren çevreye olan etkilerini ortaya koymaktadır.

Arbor hem Türkiye hem de Avrupa'da aldığı tüm siparişlerin montajını kendi firmalarıyla yerine getiriyor. Almanya, İngiltere ve Fransa'daki bağlı şirketleriyle neredeyse tüm Avrupa'da müşterilerine yerel montaj avantajı sunuyor. Yenilikçi ürünleriyle kendini sürekli geliştiren firma ahşap pencerenin geleceğine büyük bir ümitle bakıyor.

www.arbor.com.tr